Buco Cassanova


N O V I N K Y 2017

Dnes je Nedeľa - Nedelička 16. januára 2022 - 22:24:58


Meniny na Slovensku oslavuje:

, zajtra má meniny:

a máme takéto počasíčko
In-počasie


01.01.2018


31.12.2017


Hnusný silvestrovský deň sme strávili zalezení, kde sa dalo. Vonku blato a dážď, nehodno psa vyhnať :)Pár foto z nášho psieho lehára:
20.12.2017


Opäť tu máme čas vianočný.
Milujem Vianoce - vôňa oplátok, medovníkov, teplo z krbu, rozprávky - prosto POHODA a tento rok znásobená vedomím, že naša rodina sa rozrástla o prvého vnuka.

Vinšujeme Vám, aby ste otvorili srdcia a oči a užili si tie najkrajšie dni v roku

10.12.2017


Posledná výstava sezóny na Slovensku je tradične v Nitre a tradične je to TOP výstava sezóny.
Tentokrát sa konala bez našich psích zástupcov, ale aspoň v nedeľu som si dopriala výlet.
Bolo príjmné zase všetkých stretnúť. S výkonom pani rozhodkyne som sa z poza kruhu často nestotožňovala, ale z poza kruhu je to vždy iné ako z kruhu :)
Tento rok už žiadne výstavy nebudú, už sa uvídíme len na facebooku a keď niekto pôjdete okolo a budete mať chuť na kus reči, dvere máme otvorené !

Viac fotografií si môžete pozrieť na túto fotografiu (popisky doplním neskôr):
24.11.2017


Míľovými krokmi sa blíži rok 2018 a tak som do sekcie Výstavy doplnila kalendár výstav na nový rok. Už mi tam chýba len Rumunsko, ale to postupne doplním.
Tento prehľad robím kvôli sebe, aby som sa nemusela prehrabávať x stránkami, keď plánujem výstavy, ale verím, že sa zíde viacerým.11.11.2017


Tohtoročné narodeniny som si vymyslela osláviť tam, kde to mám najradšej - na výstave psov. A keďže ma má kynologická únia FCI veľmi rada, rozhodla sa pri príležitosti mojich skoro 25tych narodenín usporiadať rovno výstavu Svetovú :) A tak sme s mrazom v chrbte vyrazili v ústrety dobrodružstvu, karavan v mrazoch sme ešte neskúšali. Pre istotu sme zobrali so sebou posilu Radka, predsalen, ak by bola zima, viacerí sa skôr zohrejeme :)
Zbabelo som využila situáciu, že kamarátke Asii sa uvoľnila posteľ v hoteli a ušetrila som psov kúpeľov v studenej vode. Chlapci ostali v karavane napospas osudu, ale pochvaľovali si - nemuseli venčiť, ani sušiť ...

Prvý deň bola výstava Medzinárodná, slávnostná a krásna, len pán rozhodca mi teda vôbec nesadol - u kingov mu zabudli povedať, že v štandarde majú predkus, takže spôsobil revolúciu v nemeckom tábore, keď poslal z kruhu jasného favorita výstavy. Po vysvetlení štandardu vrátil späť aj tohto psa a udelil mu následne titul CACIB. No toto sa nerobí, ale my starí harcovníci sme na všeličo zvyknutí !
Naši reprezentanti nám hanbu neurobili:
GENIUS Buco Cassanova (Etar Prokopská hvězda x D´Sweet Harmony Vanmar Majesty)) - s handicapom ohryzených uší - Výborný 3 v triede šampionov
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) - V1, CAC v medzitriede

Druhý deň bola Klubová výstava cavalierov a kingov, v luxusnom prostredí priľahlého hotela. Výstava pohodová a bohatá a štedrá.
Naši reprezentanti dopadli takto:
GENIUS Buco Cassanova (Etar Prokopská hvězda x D´Sweet Harmony Vanmar Majesty)) - s handicapom ohryzených uší - Výborný v triede šampionov
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) - VD2 v medzitriede

Na tejto výstave bolo jediné negatívum - vydýchaný vzduch, čo som už poobede cítila v podobe bolesti hlavy. Načo sa môj obetavý manžel podujal doniesť mi kávu. Keďže mám rada kávu vo veľkom hrnčeku, doniesol mi takú, ale bolo to x krát načapované espresso, takže som si privodila otravu kofeínom a mala véééľmi ťažkú noc a ešte aj 2 dni ďalšie :(

Tretí deň - najdôležitejšia výstava - Svetová. Deň začal zle nedobre. Najprv sme neodhladli čas potrebný na to, aby sa 2 baby, 3 psy a 5 kufrov odsťahovali z hotela, potom sa nám pokazila navigácia, mňa stále bolela hlava a žalúdok a naša technická podpora z karavanu na výstavisku nás nečakala tam kde sme sa dohodli. Takže sme ku kruhu dobehli, zmoknuté, spotené a podaktoré (to ako ja) aj poriadne rozčúlené a nervózne. Kingy a cavaliere sa vystavovali v rovnakom čase v úplne iných halách, takže som len odparkovala Geniusa a bežala s Láďom, ktorý potrebuje aspoň hodinu na aklimatizáciu na nové prostredie, čo mu tentokrát nebolo dopriate.
Ale koniec dobrý, všetko dobré - pyšná som na svojich zverencov:
GENIUS Buco Cassanova (Etar Prokopská hvězda x D´Sweet Harmony Vanmar Majesty)) - s handicapom ohryzených uší - Výborný v triede šampionov
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) - V1, CAC, res. CACIB v medzitriede

A tak sa teraz náš Láďa (a samozrejme aj ja) hrdí oficiálnym titulom Šampion Nemecka a neoficiálnym titulom vice World Winner 2017 ! A my sa veľmi tešíme.

Viac fotografií si môžete pozrieť na túto fotografiu:
30.10.2017


O 2 týždne sa koná Svetová výstava psov v Lipsku (DE) a tak sme s radosťou využili pozvanie medzi poľských priateľov na "medzinárodné sústredenie". Láďovi dobre padne každý socializačný tréning osamote so svojou paničkou bez ostatných psov a paničke dobre padne víkend na horách s rovnako postihnutými psíčkarmi a s jedným špeciálne ovládajúcim sa psom.
Školiteľ Miroslaw Korkus je pre mňa plnou studňou inšpirácií a rád, ako komunikovať so svojim psom a mať z toho radosť obaja. Teším sa, že sme boli pochválení, že z Láďu sa stáva pomaly ale isto výstavný profík a ja dúfam, že mu to v Lipsku v kruhu nepokazím :)

Viac fotografií si môžete pozrieť na túto fotografiu:
16.09.2017


Klub cavalierov Čech, Moravy a Slezka, ktorého sme členom, oslavoval tento víkend 25 rokov od svojho vzniku. A my sme mu radi boli zablahoželať svojou účasťou na double výstave v Brne.
Zo začiatku to vyzeralo, že je všetko proti nám - Géniusovi ktosi ohrýzol uši, Olinka sa rozhárala a predpoveď počasia vyzerala katastroficky. Nakoniec, napriek všetkému, sme si užili krásny víkend, napršalo nám výstavné šťastíčko, pohoda a bohužiaľ aj poriadna chrípka.
Okrem ohňa v krbe nás hreje pýcha nevýslovná nad fantastickými výstavnými výsledkami, ale aj nad príslušnosťou k tomuto jubilujúcemu klubu.

Neskutočne sme pyšní hlavne na našu babičku Biggy, ktorá sa aj vo svojich 12tich rokoch stále teší na výstavu, s radosťou zvýri prach v kruhu a pocvičí schopnosť fotografov zachytiť ju objektívom :) A to všetko bez jediného podporného lieku. Za piškótu život položí.
(Len taká perlička - v sobotu po výstave, kým som dávala zapisovať výsledky, Biggy sa nám stratila a našli sme ju zamaskovanú pod obrusom pod stolom v bedničke so zákuskami)Naše úžasné výsledky:

BIGGY Buco Cassanova (Aneridee Riverdance x Celesta Perla Olešné) vo veku 12 rokov - Najkrajšia veteránka výstavy po oba dni a Najstaršia účastníčka výstavy v sobotu. V nedeľu ju tromfla úžasná 14 ročná Máňa.
GENIUS Buco Cassanova (Etar Prokopská hvězda x D´Sweet Harmony Vanmar Majesty)) - Výborný 4 a Výborný 2 res.CAC v triede šampionov, napriek ostrihaným ušiam.


Viac fotografií si môžete pozrieť na túto fotografiu:
09.09.2017


Môj dnešný meninkový deň sme strávili na Špeciálne výstave cavalierov a kingov v Pezinku.
Užili sme si už štandardne pohodovú a krásnu výstavu, tentokrát s dosť rozpačitým posudzovaním a hlavne strášne zdĺhavým. Ale aspoň sme mali čas pomedzi vystavovanie a obzeranie aj na kus reči a pohár vínka s priateľmi :)
Ešte raz veľké ďakujem za krásnu a obrovskú kyticu Smolenovcom - už zdobí moju kuchyňu :)

Olinku sme zbonitovali a je teraz oficiálne chovná suka a do jari sa bude zodpovedne pripravovať na svoje nastávajúce materské povinnosti, hlavne dovtedy absolvuje všetky potrebné zdravotné vyšetrenia.

Etar bol oficiálne vyhlásený za TOP blenheima aj TOP cavaliera za rok 2016 ( a dnes (15.9.2017) som sa neoficiálne dozvedela, že TOP blenheim mu nepatrí! Milujem prehľadné súťaže s pomaly ročným oneskorením ! Našťastie je TOPom posledný krát (vzhľadom na koniec výstavnej kariéry), takže ked to vyhrá niekto iný, už možno konečne zaktualizujú "sieň slávy" na oficiálnej stránke klubu, kde odkedy je Etar TOPom - od roku 2014, nie je o tom ani zmienky.)

A naše výstavné duo Olinka a Láďa boli obaja víťazi svojich tried a dostali titul CAC

Vyšlo nám krásne počasie a po skončení výstavy sme sa rýchlo ponáhľali oslavovať domov :)

Čo to z výstavy si môžete pozrieť klikom na album nižšie. Fotila som len doobeda psov, potom som už voľajako zabudla fotiť:
02.09.2017


Oblastnú výstavu v domácom prostredí Štiavnických vrchov (10 km vzdušnou čiarou k nám domov) sme si predsa nemohli nechať újsť :) Oblastné a krajské výstavy majú inú atmosféru ako národné či medzinárodné výstavy. Nejde tu o tituly, žiadne šampionáty sa nezbierajú, takže je to také "friendly". Možno som, práve preto, očakávala trošku prívetivejšieho rozhodcu ako je pán Piskaj (v zmysle komunikatívnejšieho), ale to nemení nič na skutočnosti, že posudzoval dobre a korektne.
Aj keď sme sa ponáhľali domov na oslavu, nevynechali sme ani záverečné súťaže a tak máme opäť o pohár na poličke viac. A aký cenný a krásny !

Naše úžasné výsledky:

BIGGY Buco Cassanova (Aneridee Riverdance x Celesta Perla Olešné) vo veku 12 rokov - Najkrajší veterán výstavy 3. miesto
ODYSSEYA Merlin Bohemia - Olinka (Lyrick Merlin Bohemia x Charada Fasis Minowara) - Oblastný víťaz - sučka
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) - Oblastný víťaz - pes

Vymodlené počasie vyšlo, ale asi to bol posledný krásny deň tohto leta. Potešilo nás aj stretnutie s našim odchovom Ibrahim Buco Cassanova a jeho majiteľmi. Je to veľmi veselý, poslušný a akčný psík, ktorý dokonale zapasoval do rodinnej svorky a nebojácne sa kamaráti s Moskovskými strážnymi psami, Americkou akitou aj Akitou Inu a spolu s nimi sa zúčastňuje aj ich výcviku a cíti sa pri nich ako kápo :) Zhruba o rok by už mal robiť garde svojej malej paničke na juniorhandligu. Držíme palce a veľmi sa tešíme !

Viac fotografií z krásnej výstavy si môžete pozrieť klikom na fotku nižšie:
01.09.2017


Z celého chovu cavalierov si najviac ceníme a vážime získané kamarátstva a priateľstvá. Je k nezaplateniu, keď sa pri potulkách po cestách-necestách môžeme zastaviť na kávičku, či pohár vody u rovnako postihnutých ľudí :)
Výnimkou nebol ani dnešný deň, keď sme s radosťou prijali pozvanie Janky Točíkovej CHS Cavalier Praque , aby sme sa prišli schladiť na jej chatu na Oraviciach.
Prežili sme nááádherný deň v úžasnej prírode, prehnali sme svoje lenivé kancelárske nožičky na túre v TANAPe, poklebetili sme, vytešili sa s jej nádhernými psíkmi a zamilovali sa do jej nového prírastku Bonieho, ktorému zo srdca prajeme veľa zdravíčka, šťastíčko už má tým, že je u Janky :)

Zajtra Hor sa na krajskú výstavu toť v našom susedstve v Hodruši-Hámroch!

Bez foťáku ani na krok, takže dokumentáciu si môžete pozrieť klikom na fotku nižšie:
29.08.2017


Dnes svieti slniečno na našich dvoch oslávencov, Biggy a Buggyho. Veľmi sa tešíme, že v plnom zdraví, bez jediného lieku nám už 12 rokov robia radosť a zdieľajú s nami dobré aj zlé dni. Ich mamina Celesta Perla Olešné sa rovnako u nás v plnej sile dožila 14 rokov a 8 mesiacov a my pevne veríme, že minimálne toľko spolu ešte budeme tráviť voľné chvíle. Dnes, len čo slniečko prestane tak hriať, pôjdeme oslavovať s celou svorkou na prechádzku ku Hronu. Nič ich viac nepoteší ako more nových pachov :)

Všetko najlepšie prajeme, a kto môžte, pripite s nami!

Dnešné reálne fotky našich dôchodcov si môžete pozrieť klikom na fotku nižšie:

21.08.2017


Mini dovolenku sme si dopriali v predĺženom víkende 19.-20.8.2017.v Bratislave a jeho okolí.
V piatok sme to odparkovali priamo na dostihovke v Bratislave, dopriali sme psom perfektný výbeh na mäkkom trávnatom koberci pre koníky a sebe fľašku vínka v sparnom večeri.
V sobotu sme sa zobudili do zamračeného a chladného rána, čo neveštilo nič dobré. Výsledky nás však zohriali na duši, lebo náš odchovanec Genius dokončil svoju výstavnú kariéru titulom najvyšším a splnil podmienky na udelenie titulu Interšampion. A tak aj v tom najväčšom lejaku sme sa prebehli v záverečnom kruhu pre jeho pohár za BOBa.
Večer sme medzi kvapkami opäť nechali psov vylietať sa po obrovskom krásnom areáli závodiska.
V nedeľu Génius, vedomý si svojho včerajšieho triumfu, nám vysvetlil, ako Interšampioni nemusia bezcieľne behať po mokrom kruhu a nechal sa na vodítku ťahať ako koza. Ale má odpustené, veď je náš :)
Večer sme sa presunuli do neďalekej krásnej prírody okolo Dunajských ramien a oddýchli sme si po fyzicky náročnom dni :)

A naše výsledky:
GENIUS Buco Cassanova (Etar Prokopská hvězda x D´Sweet Harmony Vanmar Majesty) - 2 x V1, 2x CAC, CACIB, BOB
ODYSSEYA Merlin Bohemia - Olinka (Lyrick Merlin Bohemia x Charada Fasis Minowara) - 1x V2, 1x res. CAC, 1x V1, 1x CAC, 1x res. CACIB
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) 2 x V1, 2 x CAC, 1 x res.CACIB, 1 x CACIB, 1x BOS

Čo - to z úžasnej atmosféry som nafotila a doplnila do albumu, ktorý otvoríte klikom na fotku nižšie:

18.07.2017


Po dlhšej dobe sme vyrazili do ruchu výstavných kruhov, tentokrát do "Rakúsko-Uhorska" :)
Našu tour de Rajka - Szombathely - Oberwart - Stupava sme začali návštevou Halaškovco-Novákovcov, spriaznených cavalierskych duší. Halaškovci sa nasťahovali do nového domčeka, na ktorý sme boli veľmi zvedaví a kým sme sa tam vybrali, narodil sa im krásny chlapček Dorianko, a vystískať ho skôr ako pôjde do školy sme si nenechali újsť.
Pokračovali sme do Szombathely, kde sme prenocovali a pridali sa k nám kamaráti z Moravy, aby bolo veselo. A bolo! Je to zohratá partia, ktorá môže dávať lekcie na tému, "Ako sa napakovať s komletnou výstavnou výbavou do auta". Nechápali sme, ako sa dá naskladať 6 psov, 3 dospelý, stan, spacáky, nafukovačky, klietky a poživeň do osobného auta, ale dá sa to :). Celý víkend nebola pri nich núdza o zážitky, od spoločných raňajok, obedov a večere až po medzinárodné pátranie po rovnako dobrodružne naladenom kingovi Bertíkovi. Tie minúty hrúzy, keď Vám z Čiech volajú, či nám nechýba v Maďarsku pes a dlhých 150 metrov šprintu do výstavnej kancelárie pre neho, boli tuším nekonečné! Nikto z nás v tej chvíli totiž netušil, o akého psa sa jedná, takže bobky sme mali všetci. Dopadlo to našťastie dobre, ale Dankyn bojový pokrik (namiesto vrelého objatia nájdenca) "Berte ty hajzle" mi bude dlho znieť v ušiach :) Ale samozrejme vrelé objatie nasledovalo !
Domov sme to strihli cez Stupavu, pozrieť Lacíkovic šteniatka. Malé, huňaté, naplácané hravé šteniatka boli náplasťou na usedenú prdel z auta. Bea nás tak odrovnala perfektným perkeltom, že som zabudla vytiahnuť fotoaparát !

Fyzicky unavení, ale s čistou dušou sme sa vrátili domov a prilepšili sme si o tieto tituly:
ODYSSEYA Merlin Bohemia - Olinka (Lyrick Merlin Bohemia x Charada Fasis Minowara) - 3 x V1,3 x CAC, res. CACIB, CACIB a 2 x BOS
GENIUS Buco Cassanova (Etar Prokopská hvězda x D´Sweet Harmony Vanmar Majesty) - 2 x V2, 2x. res.CAC, V3
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) 3 x V1, 3 x CAC, 2 x CACIB, BOS a BOB a špeciálny titul Rakúsko-Uhorský šampionČo - to z úžasnej atmosféry som nafotila a doplnila do albumu, ktorý otvoríte klikom na fotku nižšie:

17.06.2017


14.6.2017 do našej svorky pribudol nový handler Šimonko. Tešíme sa najviac ako sa dá a dúfame, že lásku ku psom zdedil po starých rodičoch :)

11.06.2017


Nenechali sme si tento rok újsť ospievanú Rokycanskú výstavu (CZ), ktorá pre tento rok dostala štatút Klubová. Aj keď je to sakra ďaleko, plánovaný program nás natoľko uchvátil, že sme tam nemohli chýbať. Okrem toho, že to bola Klubová výstava organizovaná Moravským klubom cavalierov, ktorá sa už historicky hrdí nepísaným titulom "Perfektná kolektívna organizácia", chystala sa aj hromadná gratulačka osobe, v cavalierskom svete veľmi obľúbenej, Michaele Čermákovej "Míše", ktorá sa v týchto dňoch dožíva svojho polookrúhleho jubilea a my si ju veľmi vážime.

Keď prišiel čas prihlásiť výstavu, s hrôzou som zistila, že nemáme koho vystavovať, lebo Etar má výstavnú pauzu, Genius sa presťahoval k svojmu pánovi, Olinka je odchovanec pani posudzovateľky a tak aby sme nešli "na prázdno" prihlásili sme našu čipernú 12 ročnú babičku v BT kožuchu Biggy, ktorá výstavný ruch stále miluje a nášho Ládika - kinga vo výcviku na súbežnú krajskú výstavu.

Úžasná, pohodová a krásna vonkajšia výstava v areáli miestneho letiska . Balzam na dušu. Príjemné, usmiate a prehľadné posudzovanie rozhodkyne Katky Šmejkalovej a bezvadná organizácia vnútri kruhu.

Biggy sa po dlhšej výstavnej prestávke cítila ako ryba vo vode a ubehala v kruhu všetku svoju mladšiu konkurenciu a tak dostala titul Best of veterán. S láskou schrúmala všetky vyhraté dobrotky a ľubovala si v nadmernej pozornosti :) Ládik si potrénoval v kruhu s kingami a vybehal si titul Krajský víťaz a vo finále bol v užšom výbere na víťaza tejto výstavy.

Zakončenie výstavy bolo organizované dlho dopredu v uzavretej skupine na facebooku, kde sa chystali podrobnosti k prekvapeniu pre Míšu. Spoločnými silami sme spáchali unikátnu knihu spomienok na prvé a nezabudnuteľné stretnutia s Míšou. Je to taký obrázkový archív vzácnych chvíľ a vďaka trpezlivým organizátorom tejto kulehy je na svete limitovaná edícia úžasného čítania.
Ak by chcel do nej niekto nahliadnuť, stavte sa na kávičku, mám ju doma !

Čo - to z úžasnej atmosféry som nafotila a doplnila do albumu, ktorý otvoríte klikom na fotku nižšie. Postupne tam ešte doplním obrázky zo záverečného defilé cavalierov gratulantov, tak ako ich ktosi zverejní na FB:

21.05.2017


Víkend sme strávili na dvojvýstave v Poľskom Rzeszowe. Krásne prostredie, slnečné a teplé počasie korunovali skvelé výstavné úspechy:

sobota 20.5.2017 - Národná výstava IX. skupiny FCI:

ODYSSEYA Merlin Bohemia - Olinka (Lyrick Merlin Bohemia x Charada Fasis Minowara) - V1,CAC
GENIUS Buco Cassanova (Etar Prokopská hvězda x D´Sweet Harmony Vanmar Majesty) - V1,CAC, Najlepší dospelý pes, BOB a BIS II.
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) V1, CAJC, BOJ, BOB a Junior BIS II. - splnil podmienky na získanie titulu Junior šampion Poľska

nedeľa 21.5.2017 - Medzinárodná Jubilejná výstava všetkých plemien:

ODYSSEYA Merlin Bohemia - Olinka (Lyrick Merlin Bohemia x Charada Fasis Minowara) - V1,CAC, res. CACIB
GENIUS Buco Cassanova (Etar Prokopská hvězda x D´Sweet Harmony Vanmar Majesty) - V1,CAC, Najlepší dospelý pes, CACIB, BOB
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) V1, CAC, Najlepší dospelý pes, CACIB, BOB

Fotiť veľmi nebolo kedy, ale pár fotografii z atmosféry nájdete klikom na fotku nižšie:
18.05.2017


Z nádherného oddychového relaxačno tréningového pobytu v Poľskej Wengierskej Gorke som sa vrátila plná dojmov, informácií a maximálne oddýchnutá. Mirek a Soňa Korkus sú veľkí odborníci vo výcviku psov a ľudia s veľkým srdcom. Cieľom tohto môjho "výletu" bolo poznanie podstaty Láďovho správania, nechať si poradiť "ako na neho". A cieľ bol na 110% splnený. King je povahovo úplne odlišný od cavalierov a potrebuje iný prístup. Som na neho (aj na seba) pyšná, ako postupne obrusujeme hrany medzi sebou. Išli sme tam s trucovitým autistom, ktorý v jemu nepríjemných situáciách odmietal spoluprácu, odmenu aj dotyk a prišli sme s vytešeným, vyrovnaným, žobravým zlatíčkom. Ešte nás čaká dlhá cesta k úplnému odblokovaniu, ale už viem ako na to. Neverila som, že toto Mirek dokáže v podstate za 3 dni. :)
Kliknutím na fotku nižšie si môžete pozrieť fotografie z tohto môjho aktívneho týždňa a pod ňou z výstavy v Rybníku (PL).

Cestou domov z výcviku sme sa ešte zastavili na Národnej výstave v Rybníku (PL) a pozbierali sme ďalšie titulíky:
ODYSSEYA Merlin Bohemia - Olinka (Lyrick Merlin Bohemia x Charada Fasis Minowara) - V1,CAC, Najlepšia dospelá suka, BOS
GENIUS Buco Cassanova (Etar Prokopská hvězda x D´Sweet Harmony Vanmar Majesty) - V1,CAC
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) V1, CAJC, BOJ, BOB01.05.2017


Máme za sebou náročný a povznášajúci víkedn. V piatok sme vydali našu dcéru a v sobotu a nedeľu nastúpili s našimi chlpáčmi na Jubilejnej a Klubovej výstave pri príležitosti 25. výročia založenia Slovenského cavalier a king charles spaniel klubu. Atmosféra, ako vždy, nabitá pozitívnou energiou s množstvom srdcu lahodiacich detailov od organizátorov. Obrovský obdiv a poďakovanie im patrí.
A naše výsledky?:

King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) vo veku 14 mesiacov: 2x (V1, CAJC, BOJ) + v nedeľu BOB
ETAR Prokopská hvězda (Aranel Snicker x Toraya Prokopská hvězda) - 2x (V2 res. CAC)
GENIUS Buco Cassanova (Etar Prokopská hvězda x D´Sweet Harmony Vanmar majesty) - 2x V4
ODYSSEYA Merlin Bohemia - Olinka (Lyrick Merlin Bohemia x Charada Fasis Minowara) - 2x (V1 CAC) v 20 mesiacoch v triede šampionov

Bolo mi málo víkendového vzrúša a tak som sa vybrala na týždeň do Poľska na tréning s našim Láďom, aby som pochopila, aké chyby robím pri jeho výchove k dokonalosti :)
Fotodokumentáciu z výstav si môžete pozrieť klikom na fotografiu :
11.04.2017


S obrovskou ľútosťou a smútkom musíme prijať fakt, že dlhoočakávané šteniatka v našej chovateľskej stanici sa narodili mŕtve. Zjavne počas gravidity sa naša Sweety stretla s nejakou infekčou chorobou, ktorú ona ustála, ale šteniatka nie.
Sú to momenty, kedy máme chuť zahrabať sa spolu s nimi pod čiernu zem !02.04.2017


Krásny slniečkový víkend sme si riadne užili. V piatok sme podali daňové priznania, v sobotu strávili na medzinárodnej výstave v Bratislave a v nedeľu sme sa pustili do kúpania svorky. Na prvý krát to zlízli dvaja démoni Monaco a Boris a až na to následné česanie sa im to celkom páčilo.

A naše výsledky na výstave v Bratislave:
ODYSSEYA Merlin Bohemia - Olinka (Lyrick Merlin Bohemia x Charada Fasis Minowara) - V2 res. CAC, res. CACIB
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) V1, CAJC, BOJ, BOB a v záverečných súťažiach bol až 2x - za juniorov aj za dospelákov a po oba krát bol v užšom výbere 6 jedincov.

Fotodokumentáciu z tohto víkendu si môžete pozrieť klikom na jednotlivé fotografie nižšie - 1. z výstavy, 2. z welnes na našom dvore:


19.03.2017


Naše výstavná výprava vyrazila na prestížnu výstavu kavalierov v Poľsku - "Cavikada 2017" do Katowíc. Na druhý deň sme pokračovali vo výstavnom maratóne na medzinárodnej výstave v Katowiciach. V Poľsku sú vo všeobecnosti pekné výstavy a radi tam chodíme.
A naše výsledky:
GENIUS Buco Cassanova (Etar Prokopská hvězda x D´Sweet Harmony Vanmar Majesty) - V1, CAC a V2, res. CACIB
ODYSSEYA Merlin Bohemia - Olinka (Lyrick Merlin Bohemia x Charada Fasis Minowara) - V4 a V3 v početnej triede 14 súk, kde bola aj sučka čo získala BOB
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) V1, CAJC, BOJ, BOB

Všetci s nádhernými posudkami od renomovaných zahraničných posudzovateľov - Ernie Paterson (UK) a Ana Beatriz KNOLL (BR)

Fotodokumentáciu z tohto víkendu si môžete pozrieť klikom na fotografiu nižšie:
06.03.2017


Máme obrovskú čerstvú dnešnú novinku!

Mali sme naplánované krytie v Rakúsku u nádherného TR psa, ale človek mieni, príroda mení a tak Sweety precvičila naše znalosti z biológie a teórie kryvky progesterónu. Nestihli sme vycestovať do Rakúska. Napriek denno-dennej sledovačke, prešvihli sme správny deň - povedala pani veterinárka a tak po porade s poradkyňou chovu sme si povedali, že možno motyka vystrelí a dopriali sme Etarkovi chvíľku potešenia.
Že aj majster progesteron sa môže mýliť sme zistili dnes na sono. A tak na Veľkú noc budeme okrem zajačikov, vajíčok a šibačov očakávať aj príchod malých blenheimov, ktorých mená budú začínať na J.
Juchúúúúúú !
Fotodokumentáciu vrhu G z predchádzajúceho rovnakého spojenia pred 2,5 rokmi si môžete pozrieť klikom na fotografiu nižšie. A denníček vrhu G nájdete v sekcii Odchovy.
25.02.2017


Nie len výstavami žije naša psia rodina. Stále sa snažíme získavať informácie k zlepšeniu kvality života psov a formy komunikácie medzi psom a majiteľom. Nestačí totiž psa len nakŕmiť, učesať a vyvenčiť. Pes je súčasťou nášho života a obohacuje nám ho.
A tak sme sa veľmi rýchlo dali nahovoriť na kurz cvičenie psov na fit lopte. Úžasná to vec - jednak ako výborná fyzioterapeutická pomôcka pre psov na precvičenie kostrového svalstva, odstránenie disbalancii aj na naučenie výstavného postoja, ale hlavne ako perfektný nástroj na cvičebno-rehabilitčný čas strávený so svojim psom. A psov to nesmierne baví a tešia sa z toho.
Veľká vďaka Beatke Lacíkovej za zorganizovanie tohto stretnutia s charizmatickou, mladou a energetickou odborníčkou na svojom mieste MVDr. Veronikou Gesierichovou.

Fotodokumentáciu z akcie si môžete pozrieť klikom na fotografiu nižšie, alebo v kronike:
19.02.2017


Naše výstavné trio vyrazilo na ďalší zber titulov :) :

GENIUS Buco Cassanova (Etar Prokopská hvězda x D´Sweet Harmony Vanmar Majesty) - V1, CAC po prvý krát v triede šampionov
ODYSSEYA Merlin Bohemia - Olinka (Lyrick Merlin Bohemia x Charada Fasis Minowara) - V1, CAC, Víťaz Slovenska, BOS - stala sa novou šampiónkou Slovenska
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) V1, CAJC, Víťaz Slovenska mladých,BOJ, BOB

Všetci s nádhernými posudkami, a s veľmi príjemným posudzovaním pána rozhodcu Václavíka (CZ)

Fotodokumentáciu z jednotlivých našich víkendových návštev si môžete pozrieť klikom na fotografie nižšie:
05.02.2017


Prvý výstavný výlet za hranice našej vlasti sme si užili v Brne na DUO Cacib s omladeným výstavným tímom v silnej konkurencii 111 cavalierov a 13 kingov.

GENIUS Buco Cassanova (Etar Prokopská hvězda x D´Sweet Harmony Vanmar Majesty) - 2x V3
ODYSSEYA Merlin Bohemia - Olinka (Lyrick Merlin Bohemia x Charada Fasis Minowara) - V1, CAC a V2, res. CAC
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) V1, CAJC

Všetci s nádhernými posudkami, čo viac si priať :)

Fotodokumentáciu z jednotlivých našich víkendových návštev si môžete pozrieť klikom na fotografie nižšie:
29.01.2017


Víkend 27.-29.1.2017 sme strávili v Prahe v plnom vyťažení. V sobotu sme si užili deň pri výnimočnej akcii - Krst knihy o cavalieroch a živote s nimi "Jemný recept na život" od autorky, ktorá si ako sprievodnú akciu krstu zvolila "I. privat show Michaely Čermákovej". Takáto akcia môže napadnúť len tak kreatívneho a aktívneho človeka, ako je ona sama a má za to môj obrovský ľudský obdiv.
Pri takejto akcii nejde vôbec o výsledky, ale aj tak sa pochválim, že naša Olinka nastúpila v 4 bohate obsadených triedach a všetky vyhrala, čím nám riadne zdvihlo nos do výšky !

Po skončení krstu sme prijali pozvanie na výborný teplý guláš a svařák do rodnej CHS nášho Etara a vytešili sme sa z nádhernými šteniatkami hneď z dvoch vrhov. S radosťou sme pohladkali všetkých Etarových chlpatých príbuzných a špeciálne jeho krásnu skoro 12 ročnú maminu Torayu.

Unavení a spokoní sme zaľahli do postele, aby sme v nedeľu mohli vyštartovať smer CHS Minowara a Merlin Bohemia, odkiaľ pochádza naša Olinka a sú tam aktuálne šteniatka po našom Etarovi.

A zážitkový víkend za nami :) Fotodokumentáciu z jednotlivých našich víkendových návštev si môžete pozrieť klikom na fotografie nižšie:

Krst knihy:


Návšteva v CHS Prokopská hvězda:


Návšteva Etarových a iných šteniatok v CHS Minowara a Merlin Bohemia:
15.01.2017


Po Vianočnej prestávke a dlhšej maródke sme vyrazili na Medzinárodnú výstava psov v Nitre 15.1.2017. Zahájenie výstavnej sezóny dopadlo nad očakávanie. Naša omladina vyrazila do boja:

GENIUS Buco Cassanova (Etar Prokopská hvězda x D´Sweet Harmony Vanmar Majesty) - V1, CAC, res. CACIB a splnil tým podmienky na udelenie titulu ŠAMPIÓN SLOVENSKA
ODYSSEYA Merlin Bohemia - Olinka (Lyrick Merlin Bohemia x Charada Fasis Minowara) - V1, CAC
King Kasper Fapella Gray - Láďa (Cedrik Twee z Valldemose x Ginny Aurora Fapella Gray) na svojej prvej výstave - V1, CAJC

01.01.2017


Rok sa schádza s rokom a my sme opäť o rok starší. Srdečne pozdravujeme majiteľov všetkých našich odchovov a ďakujeme Vám za každú chvíľku, ktorú venujete našim chlpatým deťom. Dávame si novoročný záväzok, že Vás s príchodom roka všetkých obvoláme a poprajeme úspešný a pohodový rok osobne.

Pozdravujeme tiež všetkých chovateľov, ktorí nám zverili do rúk svoje odchovy. Každý z nich si u nás užíva psí raj na zemi a my ten ľudský s nimi. Prajeme Vám veľa, veľa chovateľských úspechov a pohodový rok 2017 plný zdravia a šťastia.

Sme vďační za každý deň roka odchádzajúceho a tešíme sa na Vás všetkých v roku 2017. Nesmierne sa tešíme, že v polovici roka 2017 privítame v našej chovateľskej rodine nového handlera či handlerku a veríme, že nám k tomu všetci budete držať palce a labky.Thank you all for each day of the year 2016 and we are looking forward to next days with each of you.

© 2010 • Martina Kasanová • Vššetky práva vyhradené

Partneri:   Ekonomická Kancelária, s.r.o.       GIBOX, s.r.o.