Buco Cassanova


N O V I N K Y 2020


Dnes je Nedeľa - Nedelička 16. januára 2022 - 23:14:24

Meniny na web

a máme takéto počasíčko


Predpoveď počasia
Počasie na 14 dní


24.12.2020

Končí sa zas ďalší rôčik, do nového je len krôčik.
Vianoce Vám prajeme šťastné, od Ježiška dary krásne.
K tomu lásky do balíčka hodne zdravia a šťastíčka.

16.11.2020

Do našej psej rodiny pribudol nový prírastok v black and tan kožúšku
Volá sa UZO Zlodziejska Zgraja, narodil sa 11.9.2020 otcovi Numen HUGO BOSS a mame BELLA Zlodziejska Zgraja.
Doma ho voláme JACEK. Má úžasnú povahu, je nebojácny všadebolko, domáca svorka ho prijala bez problémov a on sa tu správa od prvého dňa ako by sa tu narodil.

Cestu pre Jaceka sme využili aj na tréning našich mlaďasov, ktorý to spolu so mnou už potrebovali ako soľ :-)

Fotografie nášho čierneho princa si môžete pozrieť klikom na fotografiu nižšie:


Fotografie z tréningu si môžete pozrieť klikom na fotografiu nižšie:
07.11.2020

Pomaly sa chystáme na blížiacu sa zimu. Vymieňame kožuchy a tak prišlo aj na postupnú hĺbkovú wellnes našich chlpáčov, čo v praxi znamená kúpanie a dôkladné "vyhrabličkovanie" odumierajúcej srsti, strihanie srsti na packách, strihanie pazúrov, čistenie uší ...
Pozornosť paničky si náležite všetci užívajú, ale tú vodu a nožničky by celkom aj nemuseli byť. :-)

Medzičasom sme absolvovali pravidelné lekárske kontroly srdiečka s prvou várkou psov, tých druhých sme museli odložiť pre coronavírusové domáce väzenie.
Potešujúce je, že Monaco vo veku 11 rokov a Etar vo veku 8 rokov sú úplne zdraví.
Boriskovi sa bohužiaľ stav zhoršil a boli mu nasadené lieky na posilnenie zväčšeného srdca. Tvári sa však úplne zdravo, stále šéfuje celému dvoru a užíva si život.

10.08.2020

Dnes sme šťastlivo ukončili našu 12 dňovú tour de Česká republika. Najazdili sme okolo 1800 km, videli miesta, kde sme sa pre nedostatok času nikdy predtým nedostali (a to nepočítam neplánované "skratky" alla naša Bludimíra 😆 ).
Stretli sme veľa krásnych cavalierov a kingov, nádherné cavalierske šteniatka vo viacerých chovných staniciach aj naše čierne dieťa Otíka (Applausa).

Čerešničkou na torte bol nečakaný výstavný úspech nášho prvého kingieho odchovanca, ešteže nepršalo, mala by som plný nos vody 😃

Je nám cťou, že nám naši psí kamaráti otvorili svoje dvere a že sme mohli s niektorými stráviť pár krásnych chvíľ.
Veríme a dúfame, že Vám pravú Českú pohostinnosť budeme môcť niekedy oplatiť tou našou Slovenskou.
Prajeme všetkým ešte krásny letný čas!


Obsiahlu fotodokumentáciu z nášho krásneho výletu doplním čoskoro, zatiaľ len s pýchou foto nášho Angusa z výstavného kruhu.

V sobotu absolvoval svoju prvú výstavu s výsledkom - Krajský víťaz a postup do užšieho výberu z krajských víťazov Rokycany 2020
V nedeľu sa zúčasnil klubovej výstavy kingov s výsledkom - CAC a Víťaz farby BH

Viac ako výsledky nás ale hreje jeho suverénne výstavné vystupovanie, máme z neho radosť
20.05.2020

Dnes bol u nás nádherný slnečný deň. Ja som si po ťažkej pracovnej noci rozložila spacák na trávu pod orech, a vytešovala som sa z nadmernej spokojnosti svojej svorky, že ma majú konečne iba pre seba.
Nemám dobrý fotoaparát na mobile, ale táto dnešná fotka ma dostala. Tento hrdý postoj so vstýčenou hlavou je presne to, čo na kingoch milujem. Moji a len moji placatí autisti :-)
Na fotke je náš Angus, syn slávneho Láďu a krásnej poľskej maminy Cassiopei.

03.05.2020

Srdečne Vás všetkých pozdravujeme. Po dlhšej zdravotnej prestávke dozrel čas aj na malú aktualizáciu stránky. Trochu som si pri tom opäť poplakala a trochu aj upratala predstavu, čo ešte musím doplniť - to nabudúce.
Tento rok neplánujeme žiadne nové šteniatka z vlastného chovu. Pokiaľ sa svet epidémie upokojí, vytiahneme na "svetlo" našu kingiu mládež a dorasteneckého pubertiaka cavaliera :-)
Aktuálne si užívame slnečné dni na dvore s celou svorkou a dúfame, že nám zdravotný stav dovolí byť takto spolu ešte dlho.


04.01.2020

Po smolnom roku 2019 sme hneď zo začiatku roka vztýčili hlavu, dopriali si Novoročnú vychádzku, okysličili pľúca a mozog. V sobotu sme vycestovali do Katowíc na náš obľúbený tréning práce so psom. Spoločnosť nám robili kingovia Láďa a Angus, ktorým sme do partie pribalili malého cavaliera Klea (12 týždňov). Prestávka všetkým zjavne prospela, lebo kingy pracovali ako profíci a malý Kleo nám vyčaril úsmev na tvári svojou absolútnou nebojácnosťou o showmenstvom. Prvý krát v jeho živote mal vodítko na krku a kráčal si kruhom s vrtiacim chvostom, na stole sa tešil a dokonca aj postoj sa tváril, že zvládne sám :-)

Kingovia zase nechali doma svoju príslovečnú ostražitosť a nedôveru k cudziemu, a okrem spolupráce v kruhu, čo už sa od nich očakáva ako samozrejmé, tentokrát súhlasili aj s vylezením na fitlopty, čo doteraz tvrdošijne odmietali :-)

Viac fotografií z nášho tréningu si môžete pozrieť klikom na fotografiu nižšie:
01.01.2019
© 2010 • Martina Kasanová • Vššetky práva vyhradené

Partneri:   Ekonomická Kancelária, s.r.o.       GIBOX, s.r.o.