Buco Cassanova

NIKDY NEZABUDNEME - We will never forget
ETAR Prokopská hvězda,

06.09.2012 - 12.06.2023


Etar bol naša hviezda, náš Pepo. Precestovali sme s tebou kus sveta, výstavy si si užíval rovnako ako my. Vďaka tebe máme v cavalierskom svete veľa nových priateľov, ale po pravde aj nepriateľov. Bolo obdobie, že kam si prišiel, tam si zahviezdil. Bol si vyrovnaný, pokojný a spokojný pes, parťák, akého si každý praje. Ťažko sa zmierujeme, že si tak skoro musel odísť. Ale pre ochorenie mozgu nebol pre teba dôstojný dlhší život.
Milý Etar, už môžeš behať, lietať a nič ťa už nebolí. Pozdrav všetkých a počkaj tam na nás, tešíme sa, že nás raz privítaš ❤❤❤

DUNCAN SANTANA Vanmar Majesty,
allias Keny
07.07.2010 - 18.04.2023


Keník bol nenápadný, tichý a vyrovnaný pohoďák so silnými canisterapeutickými vlohami. Keď bolo ťažko, on sa vždy votrel pod ruky a nechal sa vyhladkať, aby prevzal smútok od hladkajúceho.
Posledné roky ho trápili tráviace problémy. Po nečakanom odchode Sweety už nemal motiváciu bojovať. Už môžete zase spolu behať!

D´SWEET HARMONY Vanmar Majesty,
allias Sweety
07.07.2010 - 22.01.2023


Malá biela guľka, do ktorej som sa zamilovala na prvý pohľad. Nemohla k nám neprísť bývať. Ako bola malá, tak bola svojhlavá.
Z výstav bola známa ako veselé cavalierča, čo si občas postavilo hlavu ako oslík a s vrtiacim chvostom stála v kruhu bez pohnutia. Nebude predsa bezcieľne chodiť v kruhu :-)
Síce v krásnom veku, ale absolútne nečakane ukočila púť na tomto svete. Spi sladko naša sladká Sweety !

CASSAYSARI OKTI Biely démon,
allias Boris Kollár
27.02.2011 - 21.08.2021


Osudový pes našej dcéry Danici - CASSAYSARI OKTI Biely démon (Kristián od Ptačí skály x Qerida Peri Biely démon). Domáce meno Boris Kollár dostal od dcéry, lebo v tom čase sa očakávalo 10 dieťa Borisa Kollára :-)
Rezervovaný, bitkár, ktorý vždy vyvolal bitku ako prvý. Na druhej strane prítulný, vychutnávajúci pozíciu jedináčika v rodine.
Boris bol sledovaný cardiak bez liečby od 3 rokov jeho veku. V 10 rokoch sa srdiečko začalo zhoršovať, ale bez klinických príznakov. Po nasadení liečby mala choroba rýchly spád, letné horúčavy mu neboli súdené.
Už je ti dobre Borisko, vždy budeš mať miesto v našich srdciach.


DASHENKA Buco Cassanova
27.12.2011 - 01.03.2021Naša prvá odchovaná tricolorka Dashenka Buco Cassanova (Monaco Sevi Biely démon x Bizzy Royal highness) Všadeprítomná, hyperaktívna, uštekaná, pažravá a vďačná za každú sekundu pozornosti.
Pánkove dievčatko. Predčasne odišla po ročnom márnom boji so zlyhávaním pečene. Obaja rodičia ju v zdraví prežili.
Spi sladko Dashenka, chýbaš nám tu každý deň. :(


GENIUS Buco Cassanova
06.09.2014 - 24.08.2019Náš nežné okaté slniečko Genius Buco Cassanova (Etar Prokopská hvězda x D´Sweet Harmony Vanmar majesty) elegantný, vyrovnaný, veselý a zvedavý. S jeho zbytočnou tragickou smrťou sa nikdy nevyrovnáme.
Prepáč Geňo!


BUGGY Buco Cassanova
29.08.2005 - 06.05.2019Náš prvý rubínový chlapec -Buggy Buco Cassanova (Aneridee Riverdance x Celesta Perla Olešné) introvert a dominant, vychutnávajúci si pohladenie a každé jedlo.
Od smrti svojej sestry Biggy, s ktorou tvorili nerozlučný pár to s ním išlo dolu vodou. Postupná atrofia svalstva až konečné zlyhanie obliečiek. Do poslednej chvíle pripravený ísť na výlet. Nech ti je zem vedľa svojej sestry ľahká !


BIGGY Buco Cassanova
29.08.2005 - 30.07.2018Naše prvé odchované dievčatko -Biggy Buco Cassanova (Aneridee Riverdance x Celesta Perla Olešné) do poslednej chvíle veselá, vytešená, zdravá a pažravá.
Extrémne horúčavy zrejme spôsobili, že sa viac nezobudila. Veľmi to bolí a je to pre nás obrovský šok ! Spi sladko!


CELESTA Perla Olešné
01.09.2001 - 01.05.2016Celestínka oslávila 14 rokov a 8 mesiacov. S nevôľou absolvovala svoju pravidelnú rannú vychádzku a potom si povedala: "bolo to krásne, ale bolo toho už dosť" a navždy odišla z tohto sveta. Zakladateľka chovateľskej stanice Buco Cassanova, Celesta Perla Olešné (Dandy Abakus x Rowena Biely démon) odžila svoj život bez akýchkoľvek podporných liekov, vyrovnaná a šťastná.
Už teraz nám chýbaš a budeš navždy!


ALAN Buco Cassanova
11.01.2005 - 09.12.2015Alan bol náš prvý odchov. U nás sa narodil a u nás aj zomrel. Zlyhala mu pečeň. Bol silný individualista a vášnivý turista.Vždy ostane našim prvým psím dieťaťom!


ARIS Modranská Perla
11.03.2003 - 04.10.2009Arisko uhynul na zlyhanie srdca. Bol typickým cavalierom, úžasným, fantastickým a odovzdaným spoločníkom. Svoj odchod do psieho neba si načasoval presne na hodinu, kedˇ jeho pán bojoval o život pri ťažkej operácii. Arisko dˇakujeme za Tvoju obetu!
Ďakujeme chovateľke Zdenke Bukovskej, že sme mohli zdieľať aspoň tých pár rokov s tak úžasným kavalierom.


HETTY z Dračieho Hradu
10.02.2001 - január 2002Hetinku sme kúpili ako spoločníčku k nášmu Tominkovi, ktorý bol veľký individualista. Svojou jemnou a skromnou povahou po 3 týždnoch utláčania dominantným samcom predsalen prelomila jeho egoistické srdiečko a stala sa jeho nerozlučná parťáčka. Nikdy nezabudneme, ako spolu nosili z každej prechádzky palice, dômyselne lovili rybky vo vanicke, ktoré si pánko nachytal na štuky. Hetty sa perfektne potápala, rybky vyhadzovala z vaničky a tam ich Tominko pojedol. Hetty psychicky nezvládla Tominkov predčasný tragický odchod z tohto sveta. Aj kedˇ sa veľmi potešila príchodu malej Celesty, zrejme oslabený organizmus sa podpísal pod to, že napriek vakcinácií podľahla psinke. Hetty, veríme, že sa už hráš so svojim milovaným Tominkom a na oboch Vás tam dohliada Vaša nezabudnutelná chovateľka pani Ľudmila Nováková.


FANTON z Dračieho Hradu
29.12.1997 - október 2001Tominko bol našim prvým cavalierom. Bol to nádherný kavalier s netypickou povahou. Bol silný individualista a ľúbil iba nás a svoju chovateľku pani Ľudmilu Novákovú. Nechcel ostať bez nás ani minútu, ak nemusel a to sa mu stalo aj osudné. Jedného jesenného dňa sa vybral po našich stopách po prekonaní prekážky pokazeného plota a na ceste ho zranilo auto tak neštastne, že mu neliečitelne poškodilo miechu. Tomi, vždy budeš našim prvým!


BRIT zo Slávičieho údolia
1980 - 1995Britko bol weshspringerspaniel, ktorého som dostala po dlhoročnom žobronení od svojich rodičov ešte ako slobodná. Otec a jeho PÁN bol poľovník a tak napriek tomu, že tento psík vyrastal v Bratislave na 7 poschodí, bol to najúžasnejší poľovnícky sliedič vtedajších čias. A tak bol Britko v Bratislave nežný spoločník a v Ždani náruživý a ostrý poľovník. Britko trpezlivo znášal výuku všetkých našich detí v rodine (očko, uško, zúbky, chvostík...). Starobu dožil u mojich rodičov, ktorý sa oňho vzorne starali, napriek tomu, že ja som bola iniciátorkou jeho kúpy. Miloval svojho pána, ktorého spoznával nadˇaleko do poslednej chvíle, napriek tomu, že už bol hluchý a slepý. Britko, verím, že už ste sa s pánom našli a je Vám tam spolu lepšie ako tu!